PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823437}
5,8 15 495
ocen
5,8 10 1 15495
4,5 23
oceny krytyków
Legiony
powrót do forum filmu Legiony

Jestem pod wrażeniem obsady. Bardzi się cieszę na dawno niewidzianego Mirosława Bake. Dobry wybór jesli chodzi o aktorów młodego pokolenia, wszechstronny Fabijański i mi znany głownie z Nowego Teatru Bartosz Gelner. Szkoda, że do premiery jeszcze tyle czasu...

jowitaduleka

Zdjęcia również robią wrażenie, sceny bitewne na pewno nie były łatwe w realizacji. Jestem ciekawa jak Gelner poradził sobie w roli Legionisty.

jowitaduleka

Borys Szyc to jest swietny aktor. Ciekawa jestem jego roli. Kawał polskiej historii jest poruszony w tym filmie.

użytkownik usunięty
gabrysiaparczewska

Szyc dobry aktor? Jedyną dobrą rolę jaką zagrał to była postać Alberta w "Symetrii" i to głównie dlatego, że ta postać pasowała do samego odtwòrcy; pusty burak. Zresztą sam Szyc że swoją fizjonomią bardziej nadawał się do gejòwki niż do grypsery.

Sprawdza się w komediach, ale również w alternatywnym kinie tematycznym. Tak jak mówisz w Symetrii czy Wojnie Polsko-Ruskiej. Ja uważam, że na wiele go stać. Cieszę się że jest w tej obsadzie.

użytkownik usunięty
gabrysiaparczewska

Kwestia gustu. Na pewno świetnym aktorem bym go nie nazwał; w tym filmie mógłby pasować na max jakiegoś podoficera.

Nie udawaj znawcy kina, bo pustakiem to jesteś Ty. Szyc miał tyle głównych ról i niby kiepski aktor?

użytkownik usunięty
Sedzia_Dredd

Za to ty jesteś super znawcą. Szyc jest tak dobrym aktorem, jak "inteligientnych" ma wielbicieli. Nie masz prawa w taki sposób do mnie pisać, gdzie admin? Ktoś w ogóle czyta te komentarze? Już od dawna fb schodzi na psy; no cóż tak wychodzi, gdy się idzie na ilość nie na jakość. Wracaj do piaskownicy.

To oglądnij sobie z nim "Piłsudski", leci teraz w kinach. Wg mnie zagrał dobrze. Też za nim nie przepadam, ale nie można przez wzgląd na jakieś tam ekscesy, alkohol itp. itd. komuś ujmować talentu. Wielu innych znamienitych ma też pewnie wiele za uszami, o ile nie więcej, o czym nie wiemy i jakoś nikt za bardzo na nich nie najeżdża. On się przynajmniej przyznał do problemów z alkoholem, i że walczy z tym. A o poniektórych się dowiadujemy, gdy czytamy, że zostali złapani na "gazie" podczas jazdy samochodem. W ocenach trzeba być obiektywnym. Szyc, tak jak T.Kot, może zagrać wszystko. "Bogowie" rewelacyjna rola T.Kota i nie można go zjechać za rolę w "To nie tak jak myślisz kotku", gdzie miał rolę niewiele lepszą, niż Szyc w "Kac Wa-wa" na przykład. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
rafus10

Dzięki. Szyc, abstrahując od tego czy ktoś lubi jego grę czy nie, po prostu budową nie pasuję do tej roli; nie jestem fanem Marszałka ale był on osobą wysoką, a Borys taki nie jest. Wzajemnie pozdrawiam.

"Wysoki" Piłsudski - 1.75
"Niski" Szyc - 1.78

użytkownik usunięty
bengalik

Tu uznaję swój błąd; myślałem, że Szyc jest niższy. Niezależnie od tego, chociaż za jakiegoś super znawce się nie uważam, jego aktorstwo mi osobiście, po prostu nie odpowiada.

ocenił(a) film na 3
gabrysiaparczewska

Beznadzieja . Jak bardzo lubię tego aktora to tutaj nie zagrał nic . Pojawił się na 2 minuty i był brznadziejny

jowitaduleka

Obsada bardzo obiecująca. Piotr Cyrwus też gra, ja go kojarzę z Teatru Polskiego. Nie jest to tylko aktor z Klanu jak się może wielu wydawać.

jowitaduleka

Uwielbiam Mirosława Bakę, zagrał w samych dobrych filmach. Dobrze to zwiastuje Legionom.

Anna_Kozlowska_fw

Sam film wygląda super ale Baka, Szyc, serio? Baka to aktor jednej miny w każdym filmie, zawsze gra tak samo. Szyc był dobrym aktorem ale gdzie on ostatnio gra, Kac Wawa i inne dziadostwo.

Witcher1990

Mimo wszystko Szyc jest dobrym aktorem. A co do Baki, Ryan Gosling też jest aktorem jednej miny, a uznają go na świecie za dobrego aktora. Kwestia tego, żeby reżyser potrafił wykorzystać ich potencjał.

ocenił(a) film na 7
Anna_Kozlowska_fw

Szyc nie jest dobrym aktorem.

Edward_Taraszkiewicz

Szanuje Twoje zdanie, mimo iż się z nim nie zgadzam, więc i Ty uszanuj moje.

ocenił(a) film na 3
Anna_Kozlowska_fw

Jedyny aktor który pokazał klasę w tym filmie. Reszta dno

nazimpawel

Tak, Baka świetnie wcielił sie w swoją rolę .

ocenił(a) film na 4
jowitaduleka

"wszechstronny Fabijański"












Co?

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

Miałem pytać o to samo. Przecież ci pseudaktorzy z młodego pokolenia, w większoś pojęcia nie mają o grze aktorskiej.

jowitaduleka

https://niezalezna.pl/282689-legiony-superprodukcja-o-milosci-mlodosci-i-walce-o -niepodleglosc

Może odbieram to przesadnie ale po wypowiedziach odtwórców głównych ról, jawią mi się ci aktorzy jako straszne pustaki.

jowitaduleka

Fabijański jest bardzo wszechstronny. Potrafi grać identycznie i mieć kamienną twarz we wszystkich filmach w których występuje

jowitaduleka

Premiera tuż, tuż, Obsada faktycznie dobra, są młodzi zdolni i starsi z dużym doświadczeniem.

jowitaduleka

hm z młodych i zdolnych to niewątpliwie Gelner i Pawlicki ;) Natomiast ciekawi mnie Pani Wiktoria Wolańska...ktoś ją widział na żywo,bo z tego co widzę to grała do tej pory w spektaklu Pogorzelisko Wajdi Mouawada w reżyserii Waldemara Raźniaka

pawelP84

gra na deskach Teatru Narodowego, więc kiepsko z nią być nie może ;P

ocenił(a) film na 7
KLARA_1985

W filmie pięknie wygląda

ocenił(a) film na 9
jowitaduleka

ten Gelner to totalny lewak i ateista - ze go wzieli do takiej produkcji to szok. kompletnie nie pasuje...
a teatr nowy jest chyba najgorszym obecnie w Wawie - same polityczne sztuki wiadomo jakiej opcji...
reszta aktorow faktycznie dobrze sie komponuje.

Metalen

W jego poglądy nie wnikam, ale jest to po prostu mierna aktorzyna, która nie powinna dostawać większych ról, bo jest sztuczny i kompletnie niewiarygodny.

ocenił(a) film na 2
jowitaduleka

Dramat... Niewiele o legionach, dużo o miłości, piciu, zazdrości, rozmowach o niczym. Polska kinematografia dla mnie osiągnęła totalne dno, a ludzie tworzący takie historie (nie czując przy tym wstydu za swoje dzieło) nie mają pojęcia o patriotyzmie. Straszliwa szmira... Ostrzegam, ja do końca nie dotrwałem.

ocenił(a) film na 1
Scrach

Ja też :) Ciesze się że nie jestem jedyny :D

ocenił(a) film na 2
alexander_the_great

Ciekawym, czego ludzie się dowiedzieli o Legionach z tego filmu... ?

ocenił(a) film na 1
Scrach

Że 27 milionów nie wystarczy aby zrobić dobry film. Potrzeba jeszcze dobrego scenariusza i dobrego reżysera.

ocenił(a) film na 3
Scrach

Pięknie napisane popieram

ocenił(a) film na 2
Scrach

Również popieram, po godzinie spojrzałem na zegarek i zastanawiałem się "ile jeszcze". Płytkość historyczna jak i rozbuchany wątek miłosny od obietnic po zdrady i porzucenie... Co to było. Najlepszym podsumowaniem był uśmiech Józka w okopach. Też bym wolał tam siedzieć z uśmiechem niż w kinie.

ocenił(a) film na 5
raarmas

Uśmiech Józka w okopach był wyrazem niejako triumfu, że został doceniony przez resztę kompanów. Ale uśmiech fajny, to fakt.

ocenił(a) film na 2
Ewiatko

Jak ktoś lubi Fabijańskiego. Po obejrzeniu kilku filmów z nim mam okropne wrażenie, że gra na jedno kopyto z jedną miną.

ocenił(a) film na 9
Scrach

Nie dno, tylko oczekiwania są za duże, napewno pojawią się coraz lepsze filmy. Po "Piłsudskim" i "Legionach" oczekuję na coraz lepsze realizacje różnych wątków już na tyle historycznych, a zapomnianych, że ich przypomnienie nie będzie policzkiem dla którejkolwiek opcji np. obrona Lwowa czy polskie termopile itd.

ocenił(a) film na 1
jowitaduleka

Przejdzie ci kiedy zobaczysz to "dzieło"...

ocenił(a) film na 8
jowitaduleka

Ja zawsze z dystansem podchodzę do filmów reklamujących się jako produkcje roku, ale tutaj faktycznie jest duży potencjał. Widać, że nikt nie oszczędzał dlatego też kręcili go dłużej niż planowali. Jak zarakło kasy czekali na sponsorów a nie odwalali chałturę. Dla mnie 8/10.

przemekpapiez

Ja już w końcu też miałam okazję zobaczyć. Sceny batalistyczne naprawdę robią wrażenie. Jak dla mnie absolutnie film warty obejrzenia.

ocenił(a) film na 4
jowitaduleka

Widziałem i mi się nie podobali. Fabijański zupełnie nie pasuje do postaci Józka. Właśnie to starsi aktorzy lepiej wypadli od młodego trio.

jowitaduleka

Co do obsady... Vasylyk ma tam dużą rolę? Nasłuchałam się wielu, delikatne mówiąc, słabych recenzji, ale akurat tego aktora jestem ciekawa. Podobnie jak A. Sałaja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones