PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723477}
6,4 17 987
ocen
6,4 10 1 17987
5,5 17
ocen krytyków
Obce niebo
powrót do forum filmu Obce niebo

Nadzwyczaj dobry!

ocenił(a) film na 8

Świeżo po seansie. Film okazuje się niespodziewanie dobrą polską produkcją. Scenariusz, aktorstwo (Grochowska!), zdjęcia - wszystko na bardzo wysokim poziomie. Ciekawy jestem jak wypadnie w recenzjach. Ja jak najbardziej polecam!

ocenił(a) film na 7
mPrzem

Grochowska pięknie, ale to dziecko, Kubiak, wydaje mi się jakimś żartem.

milkcocoshake

Moim zdaniem dziewczynka grała nieźle na początku, potem została wciśnięta w ramy postaci, której reakcje wydawały mi się tak nierealistyczne, że łatwo było znielubić aktorkę. Niestety historia i dramaturgia w dużej mierze opierały się na tej postaci.

ocenił(a) film na 8
bashirus

Dokładnie tak. Scenarzysta do spółki z reżyserem uznali, że potrzebują grę dziecka pod ckliwy obrazek.
Mimo to nie mogę zarzucić samej aktorce niczego złego. Jak na 9-latkę naprawdę dobra gra.

Popieram, że nadspodziewana dobra polska produkcja.

ocenił(a) film na 8
mPrzem

Zgadzam się, za szczególna zaletę trzeba uznać fakt, że nie jest to prosta opowiastka o biednej, niewinnej rodzinie uciskanej przez złą władzę; po obu stronach konfliktu dominują odcienie szarości, nie czerń i biel. Gdyby nie zwalone nieco (zbyt szybkie i nagłe) zakończenie, czy szerzej: ostatni akt, mogłaby być rewelacja i najlepszy polski film roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones