Rojst
powrót do forum 2 sezonu

Wplatanie przez netflix wątków homoseksualnych to juz standard.Nie mam nic do osób o innej orientacji.Irytuje mnie jedynie nachalność netflixa i wpychanie tego na siłę w każdy możliwy serial czy film.Co do samego serialu to świetnie udało się połączyć dwa sezony w całość i zostawić sobie furtkę na nowy sezon .

ocenił(a) serial na 6
M4t30

:)))))))))))))

ocenił(a) serial na 8
M4t30

Na siłę? Skoro osoby homoseksualne istnieją, to chyba pokazywanie w filmach i serialach samych osób heteroseksualnych byłoby właśnie pokazywaniem "na siłę" świata takim, jaki nie jest, nie sądzisz?

invention_of_lying

Pokazywanie tego jest na siłę. Przecież nikt na czole nie ma wyryte jakiej jest orientacji. Tylko Różdżka miała 3 kontakty z kobietą. Chłopa jak chciał się dobrać to został odrzucony. Redaktorek jak wynajął prostytutkę to tylko do rozmowy :)

ocenił(a) serial na 8
Jakub_Es_filmweb

Wciąż się nie zgadzam. Gdyby było, tak jak piszesz, to równie dobrze mógłbyś zarzucić pierwszemu sezonowi, że w ogóle po co pokazywać jak Ogrodnik spółkuje z Walach, i ogólnie nie powinno być jakichkolwiek scen romantycznych i erotycznych w serialach i filmach.

ocenił(a) serial na 5
invention_of_lying

O to, to! Stary! Trafiłeś w sedno.
Hmmm… Co wy piszecie? Dla kogoś takie wątki są ‚na siłe’ dla innego ‚tego mi brakowało’. Poruszanie tematu homoseksualizmu w Polsce, a szczególnie w popkulturze jest ważne. Miedzy innymi po to by uświadamiać ludzi jak wyglada w szerszej skali rzeczywistość. Sam byłem wychowany w realiach, gdzie homo jest be. Na szczęście świat ewoluuje i ludzie psychicznie ewoluują też, i mimo, że na naszym kontynencie do promowania poprawności politycznej przyczynił się i przyzwyczaił nas Netflix (głównie przez liczne amerykańskie serie i niekoniecznie ambitne filmy) wyrobiliśmy sobie nawyk homofobicznej czkawki. Nie patrzymy głębiej, tylko z automatu się nam odbija. Wiecie ile tysięcy takich historii w samych latach 90tych zostało zamiecionych pod dywan ignorancji?
Moim skromnym zdaniem, cały ten wątek jak najbardziej słuszny i w żaden sposób nieprzesadzony, by przykuć uwagę i złapać widza naszych czasów. Swoją drogą, nigdy nie przepadałem za Różdżką, a świetnie to wszystko zagrała!!

ocenił(a) serial na 7
M4t30

Ale przecież podobno nie ma żadnej homopropagandy :) To że są takie wątki w prawie KAŻDYM obecnie produkowanym serialu to czysty przypadek :)

ocenił(a) serial na 8
Korgan_

A kto Ci powiedział ze przypadek? Żaden przypadek. Te wątki pojawiają się w dużej ilosci dlatego, że obecnie pojawiać się mogą. Kiedyś nie pisało się takich wątków czy postaci a jeśli już, bardzo szczątkowo i stereotypowo. Teraz te postaci są trochę bardziej rozbudowane, watki bardziej zawiłe, nie traktuje się ich z gory. Otwiera to nowe możliwości podejścia do postaci, pokazanie czegos inaczej niż dotąd. Zgadzam się, może Netflix przesadza trochę z ilością postaci homo, ale to nie są postaci które „są tylko homo” czyli pełnia funkcje jedynie ozdobników czy błaznów wręcz, tylko jednak mają coś więcej do zrobienia czy powiedzenia. Powiedzieć o postaci Rozczki ze była tylko „wątkiem LGBT” to chyba jednak lekkie nadużycie. Po prostu tych, których to w oczy kole będzie koleć nawet jak postac będzie duzo bardziej złożona.

ocenił(a) serial na 7
buzzkill

Jest też zawsze tak, że jak ktoś skrytykuje wszechobecną homopropagandę, to zaraz odezwie się jakiś gejofil, któremu się ona podoba :)

ocenił(a) serial na 8
Korgan_

No jak używasz takiego słownictwa to się nie dziw, że Twoje wypowiedzi nie pozostają bez komentarza. Jeśli oczekujesz ze nikt Ci nie odpowie to może nie zamieszczaj komentarza? Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 7
buzzkill

Jakiego niby słownictwa? Jeśli razi Cię, któryś z wyrazów których użyłem to zapewne należysz do tych, którzy mówią "Afroamerykanin" :)))

ocenił(a) serial na 8
Korgan_

Ojejku czy musisz mieć taką buńczuczną postawę od razu? Czy ja Cię atakuję? Używasz slow które nie są neutralne emocjonalnie, wrecz przeciwnie powiedziałbym, są raczej zaczepne, więc nie dziw się, ze „znajdują się” tacy, którzy chcą Ci odpowiadać :)

ocenił(a) serial na 7
buzzkill

Ja mam buńczuczną postawę? Zaczepną? "You talking to me?"

buzzkill

Też jestem ciekawa, jakiego słownictwa? Hm... Korgan_ użył słów "homopropaganda" oraz "gejofil". O które chodzi? Bo nijak dopasować nie mogę. Wręcz przeciwnie; użyte słowa są - pierwsze - neutralne, drugie - pozytywnie odnoszące się do pederastów. Które zatem nie jest neutralne emocjonalnie? Które jest zaczepne?

ocenił(a) serial na 8
_eFFcia_

To pogłówkuj jeszcze trochę :)

ocenił(a) serial na 9
Korgan_

Jestem osobą homoseksualną, mam wykupionego netflixa i chętnie oglądam wątki dotyczące osób homoseksualnych. Takich osób jak jest więcej. Dlaczego dziwi Cię, że prywatna firma dostosowuje swój produkt do klienta?

ocenił(a) serial na 7
simonus

Współczuję :)

M4t30

Biorąc pod uwagę, że reprezentacja osób LGBT w polskich produkcjach jest prawie zerowa, to może jednak nie tak do końca na siłę. W tym przypadku przynajmniej :)

ocenił(a) serial na 6
mjutel

Wg mnie na siłę, scena w hotelu z pocałunkiem... Mocno to naciągane wyglądało nienaturalnie, policjantka poleciała na młodą jak szczerbaty na suchary :) Zero chemii nastroju zmysłowości, tak sobie siedzą i nagle jej do głowy strzela a co tam pocałuje ją fajna laska...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
monja88

Brakowało mi takiego rzeczowego komentarza,to też miałem na myśli pisząc że wciśniety wątek,bo nie zwrócono uwagi na realia i standardy tamtych czasów.

M4t30

Wpadłam tu tylko po to by sprawdzić ilu konfiarzy i innych inceli przyleci wyrazić swoje oburzenie netflixową poprawnością.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
M4t30

Czy pisanie o "rzyganiu tęczą" nie jest czasem wciskaniem na siłę "wątków LGBT" na forum filmwebu? Ogłaszanie w komentarzach swojego stosunku do LGBT to już standard. Nie mogłoby to "rzyganie tęczą" pozostać prywatną sprawą każdego forumowicza?

Lukasz_Gugulski

Pisanie o rzyganiu tęczą to prowokacja do dyskusji.

ocenił(a) serial na 7
M4t30

Zesrałeś się.

keeveek

Całe 4 dni nad tym myślałeś ?

M4t30

zesrales się i śmierdzi

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
M4t30

niestety ale takie są standardy Netflixa :/ chora homopropaganda

minek93

wystarczy nie ogladac, zmienic kanal lol

ocenił(a) serial na 7
kinoPRAHA

że pewne wątki mi sie nie podobają to nie oznacza że mam wgl czegoś nie oglądać.

ocenił(a) serial na 5
M4t30

Wlasnie po to sa takie watki, by staly sie akceptowalne. Nie dziwi Cie, dlaczego jest tylu a tylu blondynow albo brunetow? Nie przeszkadza Ci, ze tak klna? Bo sie do tego juz przyzwyczailes.

Frida_2

Mi tylko przeszkadza generalnie to "wciskanie",można zrobić to zgrabniej i subtelniej jak w innych filmach.

M4t30

"Nie mam nic do osób o innej orientacji.Irytuje mnie jedynie nachalność netflixa i wpychanie tego na siłę w każdy możliwy serial czy film"

Mam jak Ty. Nie mam nic przeciwko orientacji heteroseksualnej. Irytuje mnie jedynie nachalność Netflixa i wpychanie tego w każdy możliwy serial czy film.

ocenił(a) serial na 4
M4t30

Jedno jest pewne oglądając Netfiixa można odnieść wrażenie że osoby homo to 90% społeczeństwa a hetero marne 10%,pewnie ze względu na tę niewiedzę spada im oglądalność i muszą zamykać niektóre projekty...

ocenił(a) serial na 7
M4t30

Zdecydowanie powinieneś porozmawiać ze specjalistą (może na początek dobry psycholog) jeśli zachodzi u Ciebie taka reakcja na widok osób homoseksualnych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
marzena90xx

A Ty powinnaś skontaktować się z nauczycielem języka polskiego i nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

ocenił(a) serial na 5
M4t30

Dokladnie. Jak widze takie cos odrazu daj jedna gwiazdke. Rzygac sie chce.

ocenił(a) serial na 8
M4t30

W pełni się zgadzam

M4t30

dlaczego wszędzie wpychają wątki heteroseksualne? ile można tego oglądać

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
M4t30

To tak samo jakbys powiedzial, ze nie odpowiada Ci wplatanie watkow z niepolnosprawnymi, lub o innym kolorze skory. Get over it

kinoPRAHA

Trzeba było od razu napisać ,że jak to by nie była cyganka to pewnie by mi nie przeszkadzał ten wątek ...

ocenił(a) serial na 7
kinoPRAHA

nie porównywałbym wątków z niepełnosprawnymi z chorą ideologią

kinoPRAHA

Ha! bo wplatanie wątków z postaciami o innym kolorze skóry również ma miejsce! Wystarczy spojrzeć na netflixową "Kleopatrę" podpisując to jako "film dokumentalny" haha

ocenił(a) serial na 6
M4t30

Czemu sie tego spodziewalem?

ocenił(a) serial na 8
M4t30

Mam dokładnie to samo...
Szkoda że odechciało mi
Przewijam tylko te sceny i tyle.

M4t30

"Wplatanie przez netflix wątków homoseksualnych to juz standard.Nie mam nic do osób o innej orientacji.Irytuje mnie jedynie nachalność netflixa i wpychanie tego na siłę w każdy możliwy serial czy film".

Tak, to jest standard narzucony przez lewackie ideolo. Nieistotne, czy "masz coś do osób", czy nie masz, bo nie o to chodzi. Chodzi o to, byś uznał, że orientacja homoseksualna i inne zboczenia to rzeczy NORMALNE, a następnie przed tymi normalnymi padał na twarz, kolana i co tam jeszcze masz, jednocześnie biczując się za to, że sam nie jesteś "normalny", wstydząc się tego i najlepiej usiłując to w ogóle ukryć.

"Nachalność netflixa i wpychanie tego na siłę" jest uwarunkowane tym, kto daje pieniążki na zrobienie serialu. Jasne?! No!

Nie podoba się, możesz nie oglądać - to "argument" wielu osobników, którzy nie wiedzą, co Ci powiedzieć. Tyle, że to jest słabe; wiedzieliby, gdyby choć chwilę się nad tym zastanowili. Dlatego ja od lat utrzymuję postawę "nie dyskutuj z debilem" i dobrze mi z tym :)

Pozdrowienia dla wszystkich hetero-zorientowanych, nie bojących się mówić 'prawdy na temat prawdy' ludzi:)

BTW, ja mam bardzo dużo przeciwko zboczeniom, ale moje prawa są nieistotne, prawda?:)

M4t30

Dziękuję za tę wypowiedź. Nie podoba się, nie obejrzę ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones